تبلیغات
ایلام شهری گمشده در جنگ - 70هزار زائر از مناطق عملیاتی در مهران دیدن کردند

ایلام شهری گمشده در جنگ

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

پایگاه اینترنتی نصر19 ایلام شهری گمشده درجنگ
جعبه حدیث

وصیت شهدا مهران دروازه ای به بهشت

موضوع: متفرقه (شهدا،مذهبی،,وصیت نامه شهدا،اخبارو.....) -

70هزار زائر از مناطق عملیاتی در مهران دیدن کردند


فرمانده سپاه ناحیه مهران گفت: نزدیک به 70 هزار نفر در قالب کاروانهای راهیان نور در ایام نوروز 93 از مناطق سابق عملیاتی در این شهرستان مرزی دیدن کردند.

 

به گزارش کوله بار؛ سرهنگ پاسدار ˈاکبر ملکیˈ افزود: 35 هزار و 169 نفر از این افراد بانوان و 34 هزار و 712 نفر آقایان بودند.

وی ادامه داد: کاروانهای راهیان نور در مدت دیدار از مناطق عملیاتی مهران از یادمانهای سه راهی جندالله، تپه شنی، یادمان شهید دستواره، یادمان ایثار و قرارگاه لشگر 17 عراق که به پاسگاه گرمیشه معروف است دیدن کردند. 

او افزود: 20 خادم شهدا کار راویتگری این مناطق را برعهد داشتند و برپایی نمایشگاه نمایه(ماکت) مناطق جنگی، ادوات نظامی، عکس، خاطره شهدا، چادر راهنما، خیمه نماز، جزوه راهنمای گردشگری جنگ، نصب تابلو، بنر و نیز ایستگاههای صلواتی از جمله اقداماتی بود که برای استفاده کاروانهای نور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس صورت گرفت. 

وی میزان حضور نوروزی مردم در یادمانهای دفاع مقدس را در روزهای ابتدایی سال بسیار چشمگیر اعلام و بیان کرد: حضور پررنگ مردم و خانواده ها در یادمانهای دفاع مقدس مهران که بیشتر با خودرو شخصی وارد شهرستان شده و از یادمانها دیدن کردند از نکته های مثبت و ارزشمند این دیدارها بود بگونه ای که حدود 90 درصد از دیدارکنندگان کاروانهای راهیان نور را خانواده ها تشکیل می داد. 

فرمانده سپاه ناحیه مهران افزود: دیدن یادمانهای عملیاتی مهران مختص به زمان خاصی نیست و در طول سال کاروانهای راهیان نور از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در این شهرستان دیدن می کنند.

شهرستان مرزی مهران یکی از آوردگاههای مهم دوران دفاع مقدس بود که برای دفاع از آن و کیان کشور بیش از شش هزار رزمنده جان برکف اسلام در رشته عملیات مختلف در این منطقه شهید شدند.نوشته شده در 1393/01/23 توسط خادم شهدا
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Nasr19